Elektra enerji yurtiçi ve yurtdışındaki enerji piyasalarını takip ederek, müşterilerinin elektrik tüketim profillerine en uygun elektrik teminini gerçekleştirmektedir. Uzman yönetici kadrosunun bilgi ve deneyimini müşterilerinin maliyetini minimize etmek için kullanır.

Elektra enerji müşterilerinin geçiş aşamalarında tüm operasyonel işlemlerinde gerekli teknik desteği sağlamaktadır. Sayaçlarının özellikleri uygunluğu ve dağıtım şirketleri ile olan diğer tüm konularda bilgilendirmelerde bulunarak müşterilerinin operasyonel sorun yaşamalarını engeller. Ayrıca reaktif ve kapasitif cezasına maruz kalan müşterilerine çözüm önerileri sunmaktadır.

Elektra enerji talep eden müşterilerinin tüketimlerini uzaktan takip ederek, saatlik günlük aylık tüketimlerine hakim olmalarını sağlamaktadır. GPRS, Ethernet veya Wi-Fi modemler kullanılarak sayaçlarınız uzaktan dilediğiniz aralıklarla, otomatik olarak takip edilebilir. Endeks verisi okuyabilir, listeleyebilir, excel’e aktarabilirsiniz.
Müşteriler, tüketim birimlerinde gerekli donanımların kurulması halinde elektrik tüketim değerlerini gerçek zamanlı olarak izleyebilirler ve tüketmeyi planladıkları elektriğin günlük miktarını sayax uygulaması üzerinden kendileri yapabilirler. Aynı zamanda müşteriler, planladıkları tüketim ile gerçekleşen tüketim değerlerinin sapmasını gözlemleyebilirler.

Müşterilerimiz güncel tüketimlerine online olarak erişebilirler. Faturalarını ve bugüne kadar ne kadar tasarruf sağladıklarını anında görebilirler. Endeks, saatlik yük profili, reaktif/kapasitif oranlarını takip edip gerekli önlemleri alabilirler . Müşterilerimiz şikayetlerini web sitesi üzerinden merkeze iletebilirler. Elektra enerjinin size özgü kampanyaları ve tekliflerini de yine müşteri hesaplarınızdan kontrol edilebilirsiniz.

Türkiye elektrik piyasasında elektrik fiyatları mevsimsel aylık saatlik olarak dalgalanmaktadır. Elektrik fiyatlarını etkileyen tüm parametreler göz önünden tutularak, sizlere farklı periyotlar için farklı enerji yönetimi planlama stratejileri önerilmektedir.