Elektrik Faturaları Cep Yakıyor!

Elektrik Faturaları Cep Yakıyor!

Vatandaşın temel ihtiyacı olan ve olmazsa olmazları arasında yer alan “Elektrik Enerjisi” gelen zamlarla birlikte vatandaşın korkulu rüyası haline geldi. Gelirlerin artmazken giderlerin her geçen gün çoğaldığı günümüzde gelirlerimizi arttıramıyorsak giderlerimizi düşürebilmek için aksiyonlarda bulunmamız gerekmektedir. Giderlerimizi azaltmaya Elektrik Faturalarımızdan başlayabiliriz.

Elektrik piyasasının özelleşmesi ile birlikte tekelleşmenin (alternatifin olmadığı ortamda fiyatların satıcı tarafından belirlenmesi ve alıcının almak zorunda kalması) önüne geçmek için EPDK(Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu) tarafından özel şirketlere yetkili tedarikçi olarak abonelerle sözleşme yapabilecekleri lisanslar verildi ve böylece rekabet ortamı oluşarak abonelerin daha ucuza elektrik kullanmasına imkan sağlanmış oldu.

Aboneler “Serbest Tüketici” olarak gelmiş ve gelecek tüm zamları tolere edebilecekleri gibi daha ucuza elektrik kullanma imkanı dahi sağlayabilmektedirler.

Nasıl “İndirimli Elektrik” Kullanılır?

İndirimli elektrik kullanmak için abonenin tek yapması gereken bilinçli bir tüketici olarak kendi özgür iradesiyle kendi çıkarları doğrultusunda tedarikçisini seçme hakkını kullanmasıdır. Kullanıcının ucuz elektrik fırsatını kullanması için tercih etmiş olduğu enerji firması ile sözleşme imzalaması ve kayıt için gerekli belgeleri tedarikçisine göndermesi yeterlidir. Diğer işlemlerin tamamı tedarikçi tarafından gerçekleştirilecektir.

Aboneler indirimli elektrik fırsatından yararlanabilmek için 4500kWh lık elektrik tüketimini gerçekleştirmiş olmaları gerekmektedir. Daha basit şekliyle elektrik faturası aylık ortalama 150 TL ve üzeri olması gerekmektedir.

Abonelerin bu geçiş sürecinde herhangi bir yere giderek işlem yapmalarına gerek yoktur ve herhangi bir elektrik kesintisi de yaşamamaktadır. Sayaçlarında bir değişiklik olmaz, alt yapılarında bir değişiklik olmaz, sayaç okumalarını yine o bölgeden sorumlu dağıtım firması yapar,herhangi bir arızada yine o bölgedeki dağıtım firması hizmet verir. Tedarikçisi sadece dağıtım firmasının ona göndermiş olduğu endeks bilgilerine göre birim fiyat üzerinden indirimli faturalama yaparak aboneye bildirimde bulunur.

Aboneler Güvende…..

Devlet hiçbir şekilde vatandaşının dolandırılmasına izin vermeyeceğinden yetki verilen tedarikçiler de özenle seçilmektedir. Bu bağlamda tedarikçi firmalar her abonesi için dağıtım firmalarına teminat ödemektedirler. Bu da abonelerin elektriğini “Devlet Güvencesi” altına almaktadır.Hatta tedarikçi güvence bedeli ödediğinden ötürü serbest tüketici olan kullanıcılar dağıtım firmasına ödedikleri güvence bedellerini de iade alabilmektedirler.

Tedarikçi Seçimi Önemli…

Gittikçe yaygınlaşan “İndirimli Elektrik” limitlerin düşmesi ile birlikte son kullanıcı tarafından daha çok duyulmaya başladı. Fakat önemli olan kullanıcının doğru kaynaktan doğru bilgiye ulaşmasıdır.Bu işi sahada son kullanıcıya götüren onlarca tedarikçi firma yüzlerce bayi bulunmaktadır.Abonenin sözleşmelerini yaparken sektöre hakim ne yaptığını bilen doğru bilgileri paylaşan yetkili bayi ve satış ekipleriyle irtibata geçmeleri oldukça önemlidir.

BİZ SİZİN İÇİN ARAŞTIRDIK…..

Sektörlerinde öncü birçok firma ile çalışan ve müşteri memnuniyeti odaklı,kaliteli ve şeffaf hizmet veren ELEKTRA ENERJİ sizin için doğru tercih olacaktır. Elektra Enerji müşteriye sağladığı enerji danışmanlığı hizmetiyle vermiş olduğu indirim oranları taahhüt etmektedir. Bu da müşterinin indirim oranın sürdürülebirliğini garanti altına alıyor demektir. Müşteriye sunmuş olduğu detaylı faturalama sistemiyle müşteri faturasının her kalemini tek tek takip ederek bilinçli bir tüketici kimliğine büründürülüyor. Müşterinin tüm sorularına ve sorunlarına en hızlı en samimi şekilde çözüm üreten Elektra Enerji, müşteri memnuniyeti kapsamındaki referanslarla müşteri sayısını hızla arttırmaktadır.Detaylı bilgilendirme ve fırsatlardan yararlanabilmek için www.elektraenerji.com adresinden veya 0212 273 0170 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

indirimli ucuz elektrik

indirimli ucuz elektrik

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir