Elektrik Bayiliği Nedir?

Elektrik dağıtım şirketlerinin isteyen ve anlaştığı kişilere markası adı altında dağıtım yapması amacıyla isim verme yetkisine bayilik denir. Elektrik bayiliği ise, bu olayın gerçekleşmesinden hemen sonra aldığı isimdir. Marka elektrik sektörü için çalışan bir firma ise bayiliği de o yönde olacaktır. Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren elektrik bayiliği kişilerin o markadan yararlanması adına yardımcı olan ara kuruluşlardır.

Elektrik Bayiliği

Elektrik kullanım alanlarıyla ilgili getirilen bazı değişimler, bu bayilerin daha fazla çalışmalarına ve iş yapmalarına neden oldu. Genel dağıtım şirketinden değil de kendi seçeceği firmasından elektrik kullanmak isteyen vatandaşlar, iş yeri ve şirketleri için sözleşme imzalıyor. Evlerde de kullanılabilen bu özellik sayesinde kişiler olduğundan daha az elektrik faturası ödeyecekler.
Ucuz ve indirimli elektrikten yararlanacak olan kişilerin 1 yılda 1 fatura kadar tasarruf yapması bekleniyor. İş yerlerinde bu durum biraz daha üst seviyelerde oluyor. Kullanım şekline ve yerine göre değişiklik gösteren fatura ücretleri, artık düşünmeniz gereken önemli bir konu olmayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir